اپیزود شماره سی و یک

Episode 31

توضیحات اپیزود

نام فیلم: پارتی
کارگردان: سامان مقدم
بازیگران: هدیه تهرانی، علی مصفا، سروش گودرزی، مهدی خیامی، سعید بزرگی، اسماعیل شنگله، سیدابراهیم بحرالعلومی، محمدرضا قومی

خلاصه داستان فیلم:
امین حقی تصمیم دارد وصیت نامه برادر شهیدش حسین در روزنامه چاپ کند. مخالفین امین که این اقدام را به ضرر خود می‌بینند پس از تهدید و شکنجه طی توطئه‌ای او را به دادگاه احضار می‌کنند. همسر امین (نگار) به همراه چند تن از دوستان امین از جمله آزاد تصمیم به تهیه پول برای آزادی او می‌گیرند. اما موفق نمی‌شوند. آن ها سرانجام با تصمیم آزاد منزل مسکونی خود را که متعلق به خواهر امین است جهت تهیه مبلغ وثیقه اجاره می‌دهند. امین که بطور اتفاقی پس از آزادی در جریان اجاره منزل برای جشن پارتی قرار می گیرد، آزاد را از منزل خود بیرون کرده و آزاد نیز تحت فشارهای روحی خودکشی می کند. امین پس از دستیابی به نامه آزاد که خطاب به او نوشته بود، در جریان ماجرا قرار می گیرد و می فهمد عمویش اکبر حقی که در آستانه برگزاری انتخابات مجلس درصدد بدست آوردن آراء بیشتر بوده، با فریفتن آزاد، متن وصیت نامه برادر امین (حسین) را بدست آورده و پس از متهم ساختن امین با دروغ پردازی نشر اکاذیب صاحب شهرت شده و امین نیز به یکسال حبس محکوم می شود. امین که پس از آزادی از زندان تصمیم به ادامه فعالیت خود گرفته بود پس از تهدید توسط مخالفین کشته می شود.

پ.ن: این اپیزود بدلیل نزدیکی مضمون فیلم پارتی با  اتفاقات تلخ دهه هفتاد خورشیدی و جوی که  فضای مطبوعاتی ایران را در آن دوره تحت تاثیر قرار داده بود طراحی و تدوین شده است و با احترام تقدیم می شود به محمد مختاری، شاعر، نویسنده و مترجم که روز پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۷۷ پیش از غروب برای خرید از منزلش خارج شد و دیگر بازنگشت … روحش شاد و یادش گرامی.

منابع:
ایستگاه حکمت (کانال آپارات)
شبکه علوی (کانال آپارات)
مستند خاکسپاری محمد مختاری ساخته آرمان نجم (کانال دکتر جواد مجابی)
موزیک دقیقه چهارم از: ماهان فرزاد @mahanfarzad
شعر پایان اپیزود: محمد مختاری

ارادتمند،
مهدی ستوده،
یازده آبان ماه  1396

از همین مجموعه بشنوید

آخرین اپیزودهای منتشر شده

برای آگاهی از شرایط اسپانسری تولیدات دیالوگ باکس می‌توانید درخواست خود را به

آدرس پست الکترونیک Info (@) dialoguebox.ir ارسال فرمایید.