سینمای کودک 02

Episode 73 (02)

60‌ دقیقه
8 خرداد 1403
دلیجان

توضیحات اپیزود

ساخت فیلم‌هایی درباره کودکان (اما نه لزوماً برای کودکان) از همان سال‌های ابتدایی دهه ۱۳۶۰ رونق گرفت. اما اگر بخواهیم خود را محدود به آثاری برای کودکان کنیم، با بازه زمانی محدودتری روبه‌رو می‌شویم؛ پس از یک یا دو تجربه نه‌چندان موفق، سینمای کودک در اواسط دهه ۱۳۶۰ (با شهر موش‌ها) یک اوج به‌یادماندنی را تجربه کرد. با این وجود فرا رسیدن اوج بعدی تا اواخر دهه طول کشید؛ زمانی که استقبال خوب از آثاری چون گلنار و دزد عروسک‌ها دست‌اندرکاران سینمای ایران را متوجه پتانسیل بالای آثاری کرد که برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته می‌شدند. دوره طلایی ساخت آثار کودک و نوجوان، که تقریباً یک دهه به طول انجامید، از آن زمان آغاز شد. تعدادی از فیلم‌های ساخته‌شده در این دوران، هنوز هم به‌عنوان مهم‌ترین محصولات سینمای کودک بعد از پیروزی انقلاب شناخته می‌شوند…

حامی این پادکست: برند دلیجان
گروه شرکت های دلیجان @delijanbaby از نظر وسعت و تعداد پرسنل، بزرگترین کارخانه تولید لوازم حمل کودک در خاورمیانه است و سبد کاملی از لوازم مرتبط با کودک از قبیل: لوازم حمل، نگهداری، ایمنی و سرگرمی ارائه می‌کند. محصولات تولیدی به طور کامل توسط مجموعه شرکت‌های دلیجان تولید و به بازار ارائه می‌شوند. این موضوع سبب شده که قطعات و لوازم یدکی محصولات کاملا در دسترس مشتریان باشد. محصولات شرکت دلیجان در آزمایشگاه مجهز این شرکت از نظر مقاومت و ایمنی بررسی می‌شوند و تلاش شده محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد. تمامی محصولات دلیجان را می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر سیسمونی، به صورت آنلاین و حضوری تهیه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات دلیجان، لطفاً به وبسایت و یا به صفحه رسمی شرکت در اینستاگرام مراجعه فرمایید.

https://www.instagram.com/delijan.co?igsh=MXFjbHRxNHVoZ2wzeg%3D%3D&utm_source=qr

گفتگوها و منابع:
کودکانی که هرگز بزرگ نمی‌شوند (سید آریا قریشی، فیلیموشات)، تاریخچه سینمای کودک و نوجوان در ایران (A_Alinia، منبع: بلاگ نماوا)، ممیزی در سینما از دهه شصت تا امروز (آیدا عزیزی، وب سایت مردم سالاری)، امیر نادری به روایت امیر نادری (برنامه تماشا، بی‌بی‌سی فارسی)، این دو عروسک همیشه دوست داشتنی (رضا صانعی، فیلیموشات)، برنامه کتاب‌باز (سروش صحت)، برنامه خندوانه (رامبد جوان)، فیلیمو مدرسه، خبر آنلاین، کافه آپارات (فریدون جیرانی)، تلویزیون منوتو، همرفیق (شهاب حسینی)، مستند ابراهیم فروزش (جواد امامی)، مستند محمدعلی طالبی (برنامه تماشا، بی‌بی‌سی فارسی)، باشو غریبه کوچک؛ برای همه بچه‌های ایران (سید آریا قریشی، فیلیموشات).

پ.ن: این اپیزود در تاریخ هشتم خرداد ماه در کانال کست باکس دیالوگ باکس منتشر گردیده است.

گوینده متن: سامان مظلومی
گوینده اعلان: بهنام بهزادی
گوینده عنوان: رخشید فنایی
دستیار تهیه: سعید قاسمی
روابط عمومی: سارا لشگری

مهدی ستوده
هشتم خرداد ماه 1403

وب سایت رسمی دلیجان

از همین مجموعه بشنوید

آخرین اپیزودهای منتشر شده

برای آگاهی از شرایط اسپانسری تولیدات دیالوگ باکس می‌توانید درخواست خود را به

آدرس پست الکترونیک Info (@) dialoguebox.ir ارسال فرمایید.